Yaşam

Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınlar kendilerini güvende hissetmek ister ve bu nedenle kendilerinden daha uzun erkeklerden hoşlanırlar.

Kadınlar neden uzun boylu erkeklerden hoşlanır ve neden uzun boylu erkekler daha güçlüdür algısına kaılırlar? İşte bu sorunun cevabı günümüzde tam olarak kendilerini güvende hissetmek içindir. Çünkü kadın zaten tek başına yapabildikleriyle hayatını idame ettiriyor.

Bir erkeğin gerekli olduğu durumlar günümüzde sadece çocuk sahibi olmak için biyoloji katkı olmalarından ibaret. Çünkü kadınlar topluma dahil olarak sorumluluklarını ev dışında yerine getirmeye başladı ve birçok işi erkeklerden çok daha başarılı şekilde elde ediyor. Bu da yemek pişirmek, evde oturup erkeğe hizmet eden anlayışın artık gerilerde kaldığını gösteriyor. Ancak fiziksel olarak daha güçlü erkek imajı her zaman popülaritesini koruyor.

Her şeyi kendine yetecek şekilde başarabilen, hatta ailesini geçindirecek kapasiteye sahip olan kadınların hayatlarına sokacağı erkeğin de bu süreci kaldırabilecek biri olması gerekiyor. Erkek kendinden güçlü kadına tahammül edemiyor. Bu yüzden zayıflığını şiddet ve sadakatsizlik gibi durumlarla dışa vuruyor.

İdeal Bir Kadın Erkek Eşleşmesi Nasıl Olmalıdır?

Kadın, kendinden maddi olarak daha güçlü, bedensel olarak da daha güçlü bir erkekle mutlu olur. Çünkü günümüzdeki kadınların birçoğu eğitim hayatlarına devam etmekte ve erkeklere maddi olarak bağımlı olmaktan kurtulmaktadır.

Bu durumda kadınların hoşlandığı erkek tipleri değil de, dengi olacak erkekleri seçmeleri uygun olacaktır. Davul bile dengi dengine sözü oldukça doğrudur. Çünkü hiç kimse kendi yaşantısından uzak bir görüşe sahip olan kadın ve erkeklerle mutlu olamaz.

Bir diğer konu olan aile kurma konusunda da kültürel benzerliklerin önemi büyüktür. Kültürleri farklı kişiler birbirinleriyle iyi anlaşamaz ve sağlıklı bir iletişim kuramaz. Özellikle erkeklerin kadınlardan daha düşük seviyede bir eğitim alması durumunda bu fark sosyal çevrede de olacak, ciddi sıkıntılar baş gösterecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu