Yaşam

KADIKÖY’DE GEZİLECEK YERLER

KADIKÖY’DE GEZİLECEK YERLER

 

Süreyya Opera Binası

Süreyya Opera Binası

1924 yılında Süreyya İlmen tarafından Opera, Bale ve Müzik gösterileri yapılması amacıyla tasarlanan bina, yıllarca yalnızca sinema salonu olarak kullanılmıştır.

Kadıköy Belediyesi tarafından 2 yıl boyunca aslına uygun olarak restore edilen yapı, 2007 yılından bu yana Süreyya Operası olarak hizmet vermektedir.

 

Moda Çay Bahçesi

Moda Çay Bahçesi

Günün tadını doyasıya çıkaracağınız mekanlardan biri olan Moda Çay Bahçesi manzarası ile ön plana çıkıyor. Muhteşem bir gün batımı ve deniz manzarası eşliğinde çayınızı ve kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanın hemen yanında çocuklar için oyun parkı da bulunuyor. Buranın hemen girişindeki simitçiden simit veya poğaça alarak kahvaltınızı yapabilirsiniz.

 

Tarihi Moda İskelesi

Tarihi Moda İskelesi

 

Eskiden Moda-Pendik arasında vapur seferleri düzenlenirmiş ve bu hat üzerinde bir çok iskele bulunurmuş. Moda-Pendik sahil hattının ilk durağı ise Moda İskelesiymiş.

Tarihi Moda İskelesi ve Kadıköy Vapur İskelesi Mimar Vedat Bey tarafından 1917 yılında yapılmış. Moda İskelesi 2001 yılında yenileme görmüştür.

 

DONDURMACI ALİ USTA

 

DONDURMACI ALİ USTA

Kadıköy ve Moda Bölgesinin en meşhur dondurmacısı olan Ali Usta’nın kapısında her zaman kuyruk oluyor. Özellikle fıstıklı, bademli ve cevizli dondurmalarını tavsiye ederiz.

Kadıköy Antikacılar Sokağı

Kadıköy Tellalzade sokakta antika ve 2. el bir çok ürün bulunabiliyor.

Express İnegöl Köftecisi

İnegöl köftede 10 numara olan mekanın fiyatları da çok iyi. Köftenin yanında koydukları sos ve turşu da oldukça lezzetli.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu