Yaşam

İlişkinizi canlandıracak 10 güzel fikir

İlişkilerde belirli bir zamanda sonra sıkıcı bir hale gelebilmektedir. İşte size ilişkinizi canlandıracak 10 güzel fikir

Düzenli ilişki yaşamak için beraber hareket etmenize gerek yoktur. Devamlı olarak yanınızda olan bir kişi bir süre içerisinde sıkıcı hale gelebilmektedir. Bu durum kişiler arsında artık bir şeyleri sorgulamaya neden olabilmektedir. Temel nedenleri arasında kendi istediklerinizi tek başınıza özgürce yapamamanıza neden olabilmektedir. Yani beraber olmak zorunlu bir hale gelmesi durumunda ilişkiyi de riske atabilmektedir. Bu nedenle kendinize yalnız da hareket edeceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Karşıdaki insana bu durumu sağlayacak şekilde bir gidişat olması gerekmektedir. Aynı durumu karşınızda yer alan kişinin de yaşayabileceğini unutmamak gerekmektedir.

10 Altın Fikir

İlişkiyi canlandıran fikirler konusunda diğer fikirler ise şu şekildedir;

  • Sevdiğiniz kişinin arkadaşlarınızı sevmek zorunda değilsiniz. Zaman geçirdiğiniz zaman buna göre kendinizi şartlandırabilirsiniz.
  • Cinsel beraberliğin yanında sohbet etmek, düşünlerinizi paylaşmak ve sosyal konulara önem vermeniz gerekir.
  • Spora önem vermeniz gerekir. Tek başınıza ve beraber spor yapabilirsiniz. Bu şekilde sizde çok daha zinde ve stressiz hissedebilirsiniz. İlişki canlandırma konusunda fayda sunmaktadır.
  • Tatile gitmenizi sizlere öneriyoruz. Belirli zaman aralıkları içerisinde tatil yapma fikri canlandırıcı olarak yer almaktadır.
  • Belli aralıklarla ayrı kalmak size iyi gelebilmektedir.
  • Düzensiz ilişkiler sizi mutlu etmemektedir.
  • Şüphe ve güvensizlik duyumlarını gidermek adına problemleri doğrudan ona sorabilirsiniz.
  • Dürüst olabilirsiniz.
  • Bağımlı olmamanız gerekir. Bağlı olmak ve bağımlılık farklı konulardır.

Bu gibi konularda daha canlı bir ilişki bir araya getirebilmek için bazı detaylara önem vermeniz gerekir.  Bu anlamda daha hareketli ve yoğun hislerinde devamını sağlamak için farklı fikirlerden yararlanabilirsiniz. Genel olarak uzun süreli ilişkilerde belirli bir zaman sonra alışkanlık durumları rutin hale geldiğinden heyecan kaybına neden olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu