Yaşam

  İKİZ BEBEKLERİN TUVALET EĞİTİMİ

ikizleri tuvalet eğitimi
ikizleri tuvalet eğitimi

İkiz bebekleri tuvalet eğitimi 2-3 yaş aralığında başlamak için tam zamanıdır. Bu yaş aralığında anne-babanın  bağımsız davranmayı ve küçüklerini taklit etmeyi çok severler. Bebekler  18. Ayın sonunda tuvalet yapma kaslarının gelişimi tamamlanmış olur. Nasıl anlarız tuvalet eğitimine hazır olduğu diyorsanız çok kolaylık bebekleriniz izleyin yeter. Eğer bebeğiniz altını 2 saat kuru tutuyorsa hazırdır demektir. Ayrıca bebekleriniz bezlerinden sıkıldı mı, sürekli bezleriyle oynarlar çıkarmaya çalışırlar. Bebeklerimiz ilk önce altına kaçıra bilir, yere yapabilir hiç kızmayın çünkü alışma zamanındalar.
ikiz bebeklerin tuvalet eğitimi başlarken önce iki tane lazımlık ve klozet adaptörü alın bunlar daha kolay alışmalarını sağlayacaktır. Eğer ikizleri büyük kardeşi varsa  kaka yaparken  heves edeceklerdir. Acele etmeyin bu eğitim 1 hafta da sürebilir 1 ayda bebeklere baskı uygulamayın hoşgörülü davranın. Çiş yaptıktan sonra ödüllendirin, övün aferin sana ne güzel çiş yapıtın diye alkışlayın. Bu davranış onların daha kolay öğrenmesi ve istekli olmasını için yardım eder.
ikiz bebekleri tuvalet eğitimi tamamladıktan sonra çişten sonra temizliği de öğretin. İkizlere  tuvalet kağıdı kullanmayı, ellerini sabunlamayı, külotlarını nasıl çekeceklerini gösterin çünkü bunlar farklı zamanlarda öğretilmez çiş yaptıktan sonra bunları öğretmeniz gerekir ki tam olsun. Bebekler suyla oynamayı çok sever bunu onlara karşı kullanabilirsiniz işe yarayacaktır. Suya ulaşmak için tuvalete gitmeyi göze alacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu