Gebelik

İKİZ BEBEKLERİN BEŞİNCİ AY BAKIMLARI NASIL OLMALIDIR?

BEŞİNCİ AY BAKIMLARI

 

İkiz bebeklerin beşinci ay içerisinde ciş tutma kontrolleri belirgin olmasa da gelişmeye başlar. Bu durum altını daha az değiştirmenize neden olsa da ikizlerin cilt bakımını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Daha önceki aylarda yapmış olduğunuz hassas cilt temizliğini bu ay içerisinde de yapmalısınız.

BEŞİNCİ AY BAKIMLARI

İkiz bebeklere beşinci ay içerisinde katı gıda uygulanmaya başlanacağından dolayı beslenmelerinde değişiklik meydana gelecek ve bu durumda ikizlerin kakasında değişimlere neden olacaktır. Bu nedenle herhangi bir endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Ancak ikizlerin altını sık sık takip edip, kakasını ettiği anda bezini değiştirmeye dikkat etmelisiniz.İkiz bebeklerin beşinci ay dönemi kış aylarına rastlıyorsa onları enfeksiyonlara karşı korumak için tedbirler almalısınız.

 

 

BEŞİNCİ AY BAKIMLARI

İkizlerin anne ve babası veya etrafındaki yakınlarından biri gribal enfeksiyona yakalanmışsa kesinlikle ikizlerin yanından bile geçmemelidir. Ayrıca doktorunuzun önerdiği vitamin ve minarelleri de kullanarak ikizleri enfeksiyonlara karşı koruyabilirsiniz. İkizler kış aylarında kesinlikle kalabalık ortamlara sokulmamalı, bunun yerine havadar yerler tercih edilmelidir.

 

 

BEŞİNCİ AY BAKIMLARI

İkiz bebeklere beşinci ay içerisinde banyo rutinleri oluşturulması gerekiyor. İkizlere her gün banyo yaptırabileceğiniz gibi günaşırı da yaptırabilirsiniz. Önemli olan bu konuda kafanıza göre davranmak yerine belirli bir plan dahilinde hareket etmenizdir.

İkizler beşinci ay içerisinde iletişime daha çok önem verirler. Bunun için ikizlere dokunarak iletişime geçmeniz en faydalı yöntemdir. Onlara sevgi ile sarılmalı ve okşayarak masaj ve egzersiz yapmalısınız. Bu çok hoşlarına gidecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu