Gebelik

İKİZ BEBEKLER ÜÇÜNCÜ AYINDA NASIL DAVRANIR?

İKİZ BEBEKLERİN ÜÇÜNCÜ AYI

 

            İkiz bebekler, üçüncü ayına girdiği zaman kendi kendine agu gibi sesler çıkararak konuşmaya başlar. İkiz bebeklerin üçüncü ayında daha önce yüzlerinde görülen tebessüm belirtileri, sesli gülmeye dönmeye başlar. İkiz bebekler, kendileri ile ilgilenenlere gülerek tepki verebildiği gibi kendi kendine de gülebilirler. İkiz bebekler, üçüncü ayında artık anneyi tanımaya başlarlar. Bunun en büyük belirtisi de anne odaya girdiği zaman heyecanlı hareketler yapmaya başlarlar veya annenin kucağına gittikleri zaman gülerek sevinçlerini belli ederler. Ayrıca tanımadıkları kişilere karşıda gülme veya ağlama gibi tepkilerde bulunabilirler.

İKİZ BEBEKLERİN ÜÇÜNCÜ AYI

 

 

İkiz bebekler, üçüncü ayında nesneleri takip etmeye ve nesnelerin kaybolan gelip geçici bir şey olmadığını idrak etmeye başlarlar. Bu dönemde oyuncaklara ilgi göstermeye ve ellerinde tutmaya çalışarak oynamaya başlarlar. İkiz bebekler, üçüncü ayında çevrelerinde bulunan insanları ve özellikle kullandıkları eşyaları tanımaya çalışırlar. İkiz bebeklerin üçüncü ay içerisinde çok huysuzlaştığı dönemlerde kullandığı eşyalardan biriyle oyalamaya çalışmak işe yarayacaktır.

 

 

 

İkiz bebekler

 

İkiz bebekler, üçüncü aylarında baş ve vücut bölgelerini kontrol etmeye başlarlar. İkiz bebeklerin ellerini tuttuğunuzda, elinizi daha sıkı kavrarlar, ellerine verilen herhangi bir nesneyi daha sıkı tutmaya çalışırlar. İkiz bebeklere ellerinizle destek verdiğiniz zaman baş ve vücutlarını kaldırmak için çaba harcarlar. Dik pozisyonda tutulduğunda ayaklarını yere sağlam basıp, adım atmaya gayret ederler.

 

İkiz bebekler

 

 

İkiz bebekler, üçüncü ay içerisinde kendilerine dokunulduğu zaman tepkisel hareketler göstererek kendilerini korumaya çalışırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu