Gebelik

İKİZ BEBEKLER BEŞİNCİ AYDA NASIL BESLENİR?

İKİZ BEBEKLER BEŞİNCİ AYDA NASIL BESLENİR?

 

İkiz bebekler için eğlence ama sizin için zaman zaman işkenceye dönüşebilecek bir süreç bu ay içerisinde başlıyor. Bu ay ikiz bebeklere katı gıda vermeye başlayabilirsiniz. Bu ay içerisinde ikizlerinize vereceğiniz katı gıdalar onların beslenmesinden ziyade beslenme konusunda sağlıklı alışkanlıklar kazanmasını sağlamaktır. İkiz bebeklerinize katı gıda vermeye başladığınız bu ilk dönemde onun yüzüne devamlı gülümseyerek ortamın hoş tutmaya çalışın. Ayrıca ikizlerinize katı gıda vermeye başladığınız bu dönemde katı gıdayı kabul etmezlerse sakın sinirlenerek ortamı germeyin. Böyle bir durum ikizlerinizin katı beslenmeden soğumasına neden olabilir. Onlara karşı her zaman olduğu gibi bu konuda da sabırlı davranmalısınız. İkiz bebekler, annelerini emdiği ve devam sütü aldığı sürece ne kadar katı gıda aldıklarının hiçbir öneminin olmadığını sakın unutmayın.

İKİZ BEBEKLER BEŞİNCİ AYDA NASIL BESLENİR?

 

İkiz bebekler için katı gıdaya başlarken zamanlamayı çok doğru yapmanız gerekmektedir. Çünkü emzirmeden veya devam sütünden kısa bir süre geçtikten sonra katı gıda verirseniz ikizlerin verdiğiniz katı gıdayı reddetme olasılığı çok yüksek olur. Ayrıca katı gıda verirken onların yüzüne gülerek ve çeşitli oyunlar yaparak ikizlerin ortamını neşelendirmeye çalışın. İkizlere katı gıda verirken bu işin en büyük sırrının sabır olduğunu ve onlara bu konuda geniş zaman ayırmanız gerektiğini daima aklınızda tutun.

 

 

İKİZ BEBEKLER BEŞİNCİ AYDA NASIL BESLENİR?

İkiz bebekler için ilk katı gıdaya şeftali, muz, tam olgunlaşmış armut gibi yumuşak meyvelerle, gevrek olarak da pirinç, arpa ve yulaf ile başlayabilirsiniz. Ayrıca bebeklerinize yoğurt, patates, kabak gibi katı gıdalarda bu ay içerisinde verebilirsiniz. İkizlere beşinci ay içerisinde besleyici olur diye sakın bal vermeyin. Bal, ikizlerde hem kabızlık yapacağı gibi hem de anneyi emmede sorunlar çıkartabilir.

 

 

 

İKİZ BEBEKLER BEŞİNCİ AYDA NASIL BESLENİR?

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu