Gebelik

Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Bırakılmalı?

Kadınların ve erkeklerin hamilelik dönemi ile ilgili merak ettiği noktalardan biri de cinsel ilişkinin bu süre içerisinde nasıl olması gerektiğidir.

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki

Anne ve baba adayları için hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı sorusu son derece önemli bir hal alır. Hamilelik dönemi pek çok çift için hem son derece özel hem de bilinmezlikler ile dolu bir dönemdir. Bu dönem içerisinde kadınlar ve erkekler cinsel ilişkilerine ne ölçüde devam edip edemeyeceğini merak eder.

Gebelik ile birlikte çiftlerden büyük bir bölümü cinsel hayatına da bir ara verir. Ancak uzmanlar tüm gebelik boyunca cinselliğin bırakılmasını yanlış bir düşünce olarak ifade eder. Belirli dönemler içerisinde kadın da bu yönde bir istek duyarsa cinsel ilişki devam edebilir.

Gebelik döneminde eğer kadın olması gerektiği gibi bu süreci geçiriyorsa cinsel ilişki için de bir sorun söz konusu olmaz. Bu nedenle de sağlıklı bir gebelik dönemi içerisindeki kadın cinsel ilişkiye de devam edebilir. Ayrıca gebelik dönemi içerisinde doktorlar cinsel ilişkinin kadınların kendisini daha iyi hissetmesi noktasında da önemli olduğunu ifade eder.

Gebelik dönemi içerisinde kadın duygusal olarak daha çok ihtiyaç içerisine gider. Bu nedenle de kadınlar eşlerinden daha fazla yakınlık ister. Kadınların duygusal ihtiyaçları içerisinde de sarılma, öpüşme ya da okşamak gibi durumlar yer alır. Gebelik döneminde cinsel ilişki sayesinde de kadınların bu ihtiyaçları da karşılanır. Kadınların kendilerini iyi hissetmesinde erkeğe bu noktada önemli bir rol düşer.

Hamilelikte Cinselliğin Risk Oluşturduğu Durumlar

Gebelik döneminde cinsel ilişki sadece sürecin normal olarak devam ettiği durumlar için geçerlidir. Gebelikte cinselliğin risk olması durumları arasında daha önce düşük yapmak da önemli bir yer tutar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu