Yaşam

Erkekler Neden Cinsel İlişkiden Korkar?

 

Zaman zaman erkeklerde cinsel ilişki de problemler yaşanabilir. Erkeklerde oluşacak olan cinsel ilişkiden korkma durumunun pek çok farklı nedeni olabilir. Karşı tarafı incitme korkusu yaşanabilecek olan ilişki sırasında özellikle erkeklerin problem yaşamasına neden olabileceğinden dikkatli olunması gerekir. Bu durum zamanla farklı sorunlar yaşamasına da neden olabilir. Özellikle ikili ilişkilerde erkeklerin bayanlar üzerinde daha baskın olması durumu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında yaşanabilecek problemler erkeğin kendini mutsuz hissetmesine neden olabilir. Yeterli olamama hissi korku yaşanmasına neden olabilir.

Özellikle cinsel ilişki sırasında yaşanabilecek problemler erkeklerin korkmasının nedeni olabilir. Bilinçaltında yer etmiş olan kötü durumlar korkunun yaşanmasına neden olabilir. Aynı zamanda geçmiş dönemde yaşamış olan ilişkilerdeki problemler daha sonrasında kişilerin aynı şekilde yaşayabileceği problemler nedeniyle korkmasına neden olabilecek sebeplerden biridir. İlişkilerde yaşanacak olan travmalar aynı şekilde korkma nedenleri arasında yer alabilir. Çocuk istismarları özellikle erkeklerde yaşanabilecek olan korkunun en büyük nedenidir. Çocukluk döneminde yaşanmış olan bu problem daha sonrasında ilerleyen dönemlerde cinsel ilişki sırasında problem yaşanmasına neden olmaktadır. Düzeltilebilmesi için mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir.

Erkeklerde Cinselliğe Karşı Korku

Özgüven sorunu kişide özellikle cinsel ilişki sırasında problem yaşanmasına neden olabilir. Özellikle erkeklerde yaşanabilecek olan bu durum karşısında kişinin kendine güveni olmaması karşılıklı yaşanacak olan ilişki sırasında problem yaşamasına neden olmaktadır. Erkeklerde bağımlılık olması durumunda da aynı şekilde yeterli performansı gösterememe korkusu yaşanabilir. Farklı nedenlerden dolayı oluşabilecek sorunlar erkeklerin cinsel ilişkiden korkma nedenleri arasında yer almaktadır. Cinsellik sırasında özellikle performans kaygısı yaşanması durumunda korku oluşabilir. Kişinin bu durum karşısında kendine güvenmesi yaşanan cinsel ilişkideki korkunun giderilmesini sağlayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu