Yaşam

Cinsel İlişkide Geri Çekme Yöntemi Ne Kadar Güvenli?

 

Gebeliğin oluşmaması için cinsel ilişkide geri çekme yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle farklı yöntemleri denemek istemeyenler geri çekme yöntemi sayesinde ilişkinin son safhasında erkeğin kendini geri çekmesi ile dışarı boşalmasını sağlamaktadır. İlişkinin son aşamasında erkeğin boşalma sırasında kendini tam zamanında dışarı çekmesi gerekir. Aksi durumda spermin vajina içerisine girmesi kaçınılmaz olmaktadır. Kesinlikle gebelik oluşumunu istemeyenler bu durumda farklı yöntemleri tercih edebilirler. Herhangi bir ürün kullanılmasına gerek kalmadığından bu yöntem yaygın olarak kullanılır. Bunun yanı sıra özellikle deneyimli erkeklerle kendini kontrol edebilme etkisi oluşabilecek problemlerin önlenmesini sağlamaktadır.

Tercih edilecek olan cinsel ilişkide korunma yöntemleri arasında özellikle geri çekme yöntemi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Erkeklerin bu konuda kendilerine güvenmeleri durumunda herhangi bir sorun yaşanmadan cinsel ilişkiyi tamamlamaları söz konusu olabilir. Son aşamada özellikle erkeğin kendini tam zamanında dışarı çekilmemesi gebelik oluşumuna neden olabilir. Bu açıdan bakıldığında yöntem daha önce denemiş olan kişilere göre güvenli olduğu gibi aynı zamanda farklı durumların oluşmasına neden olabilir. Her yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de riskler bulunmaktadır.

Cinsel İlişkide Geri Çekme Yöntemi

Diğer yöntemlerin kullanılması durumunda karşılaşılacak olan risklere karşı geri çekme yönteminin tercih edilmesi özellikle erkeğin deneyimli olması durumunda yaşanacak risklerin en azı indirilmesini sağlar. Cinsel ilişki sırasında erkeğin dışarı boşalmasını sağlamak amacıyla kullanılmakta olan geri çekme yöntemi özellikle çiftler arasında gebelik oluşumunu önlemek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğru şekilde yapılması önlem alınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmadan cinsel ilişkinin yaşanması konusunda etkili olabilecek bir yöntemdir. Bu yöntemde özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi erkeğin boşalma sırasında tam zamanında kendini geri çekmesidir.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu