Güzellik

En İyi 10 Kalça Büyütme Yöntemi

Kadın daha sık ve büyük kalçalara sahip olmak isterler. Sık ve büyük kalçalara sahip olmanız için bazı yapmanız gereken hareketler ve dikkat etmeniz gereken yemek çeşitleri vardır. Bunların arasından size en uygun olan 10 tanesini sıraladık.

  1. Squats Hareketi

Yapabileceğiniz en muhteşem kalça büyütme hareketlerinden biridir. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra yavaş hareketlerle eğilip kalkıyorsunuz. Yaptığınız bu hareketle bacaklarınız ve kalçalarınız şık bir şekle girecektir.

  1. Lunge Hareketi

Daha sık kalçalara sahip olmak istiyorsanız, bu hareketi yapmanız gerekmektedir. Gün içerisinde bu hareketi 8-10 defa tekrarlamanız yetecektir.

  1. Arkaya Tekme Hareketi

Dizleriniz üzerinde sabit iken bir ayağınızı geriye doğru düz bir şekilde hareket ettirmeniz gerekmektedir. Bacağınızın üst kısmı ile birlikte kalçanızın sıkılaştığını hissedeceksiniz. Yanma hissi oluşuna kadar hareketi tekrar edebilirsiniz.

  1. Yan Yatarak Kalça Kaldırma

Yan yatar pozisyonda bir ayağınızı havaya kaldırmanız gerekmektedir. Hareketi tekrarladığınız takdirde sık kalçalara sahip olabilirsiniz.

  1. İp Atlama

Yaşam alanlarınızda her zaman yapabileceğiniz bu hareket sayesinde daha sık kalçalara sahip olabilmeniz için engeller ortadan kalkacaktır.

  1. Şınav Hareketi

Normal şınav hareketinden biraz farklıdır. Ayaklarınız sabit bir şekilde emekleyerek şınav pozisyonu almalısınız ve bu hareketi geri olarak tekrar yapmalısınız. Kalçalarınızın sıklaşmasında faydalı olacaktır.

  1. Merdiven Çıkma Hareketi

Merdiven çıkma hareketi sayesinde bacaklarınız ve kalça bölgeniz güçlenecektir. Bu sayede bacaklarınız ve kalçalarınız büyük ve güzel bir görünüme sahip olacaktır.

  1. Komando Hareketi

Komando hareketi dediğimiz bu harekette bacaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz. Omuzunuza alacağınız bir sopa sayesinde ağır bir şekilde eğilip kalkıyorsunuz ve hareket tamamlanmış oluyor.

  1. Koşu

Gün içerisinde yapacağınız yarım saatlik tempolu koşu sayesinde daha fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıca bacak kaslarınız ile birlikte kaçlarınızda şık bir görünüşe sahip olacaktır.

  1. Sağa Sola Ayak Açma

Şınav pozisyonunda iken ayaklarınızı yana doğru omuz hizasına kadar kaldırıyorsunuz. Bu sayede kaslarınızın çalışmasına ve vücudunuzun gerilmesine fayda sağlıyorsunuz. Ayrıca bu hareket sayesinde diri ve büyük bir kalçaya da sahip olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu