Moda

Dar Kıyafetlerin İlginç Zararları 

Dar kıyafetleri çoğu kişi sever, vücut hatlarını belli eden bu stil insanların kendilerini seksi hissetmelerini sağlar. Ancak bu çeşit genel sağlık problemlerinden başka dar kıyafetlerin ilginç zararları da vardır. Özellikle dar kot pantolonlar bu şekilde şık olmak isteyenlerin tercihidir. Televizyonun ünlü dizisi Doktor House’da başrollerden birini oynayan hastane yöneticisi Cuddy’nin doktor olmasına rağmen o dar kalem etekleri nasıl giydiği ve ortalıkta dolaştığı her zaman merak edilmiştir.

İşte O Zararlar!

Söz bir şekilde doktorlardan açılıyor, çünkü özellikle dar pantolon giymenin sağlık açısından pek çok zararı var. Mesela;

  • Kan dolaşımı engellenir, böylece ayaklar şişer.
  • Kan yeterli şekilde vücutta dolaşmadığı için kendinizi yorgun hissederseniz. Zaten kalbiniz fazla çalışmaktadır.
  • Dar kıyafetler kadınlarda daha çok sorun çıkarır. Kadınlık hormonu olan progesteron damarları açmaya çalışır, sonuç kadınlarda çok sık görülen varislerdir.
  • Yeteri kadar rahat nefes alamazsınız. Hücreleriniz kolayca oksitlenir.
  • Bacaklarınızı sıkar ve dar pantolonlar sonucu rahatça hareket ettiremezsiniz bel ve leğen kemikleriniz gün içinde ağrımaya başlar.

Cildin yeteri kadar nefes alamaması sonucu özellikle vaginal bölgede görülen terlemeler mantar ve bakteri oluşturur. Sonuç kaşıntılar, tahrişler ve kötü kokulardır. Erkeklerde dar pantolonların testis ağrılarına ve sperm kalitesinde düşüşe neden olduğu da bilinmektedir. Dar kıyafetlerin ilginç zararları listesinde derideki tüylerin normal bir şekilde çıkamaması sonucu yaşanan batıklar da yer alır. Tüy dönmesi bir sürü sağlık sorununa neden olabilir.

Sosyal Zararlar

Dar kıyafetlerin ilginç zararları konusu içinde toplu taşım araçlarında bu çeşit kıyafet giymenin  risklerinden bile söz edilebilir. Sonuçta giyiminizle fark yaratmak istiyorsanız bunu daha rahat kıyafetlerle de yapabilirsiniz. Sağlığınızla oynamaya gerek yok. Dar ayakkabı giyemezsiniz, canınız çok acır. Dar kıyafetler ise zamanla çok sorun yaratacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu