Güzellik

çatlaklar için çözüm

Vücut çatlakları
Vücut çatlakları

Aynaya baktığınız zaman dikkatinizi ilk olarak karın bölgenizdeki çatlaklar çekiyorsa ve bu durum sizi fazlasıyla rahatsız ediyorsa, birtakım öneriler ile bu derdinizden kurtulmanızı sağlamak istiyoruz.
Hamilelikten kalan çatlaklar veya ani kilo kaybından dolayı karın bölgesi, basen ve kollarda meydana gelen çatlakları biraz hafifletmeye ne dersiniz?

Tamamen geçmeyeceğinin sizin de farkında olduğunuzu düşünerek, yalnızca rahatsız olmayacağınız kadar bir çizginin kalmasını sağlayacağınızdan eminiz.
Bunun için yapmanız gereken şeylerin başında bitkisel yağlardan faydalanmak gelmektedir.
Uzman bir doktora danışarak, vücudunuza zararlı olmayacak yağlardan birkaç tane alabilir ve bunları ister tek tek, isterseniz de aynı ölçülerde birbiriyle karıştırarak kullanabilirsiniz.
Kakao yağı, gliserin, badem, lavanta aloe vera yağları bunlardan yalnızca üç tanesidir. Daha birçok bitkisel yağ, farklı tariflerle birlikte çatlaklar için kullanılabilmektedir.
Ayrıca size bu yazımızda, çatlaklar için kullanabileceğiniz başka bir tariften daha bahsedeceğiz.
Bu karışımı hazırlamak için ihtiyacınız olan şey ikiye bölünmüş avokadonun bir yarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı limon suyudur.

Elde edeceğiniz macunumsu karışımı hergün 20 dakika çatlakların üzerinde masaj yaparak sürebilirsiniz.
Eğer hazırladığınız bu karışımın katılığından hoşnut kalmamışsanız, bir çorba kaşığı zeytinyağı daha ilave ederek daha sıvı hale getirebilirsiniz.
Bildiğiniz gibi zeytinyağı da, çatlaklara karşı kullanılan bitkisel yağların kategorisinde bulunmaktadır.
Diğer bitkisel yağlarla hazırlayacağınız karışımlarınıza da zeytinyağından ekleyebileceğinizi bir köşeye not edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu