Anne-Çocuk

Bebeğinizle Güven Dolu Bir İlişki Kurabilmeniz İçin İpuçları

Bebeğinizle Güven Dolu Bir İlişki Kurabilmeniz İçin İpuçları! Bebek ve bakımını sağlayan kişi arasındaki bağ oldukça önemlidir. Sizler de bebeğimle nasıl güven dolu bir bağ kurabilirim sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Bebeğinizle Güven Dolu Bir İlişki Kurabilmeniz İçin İpuçları! Bebeğimle nasıl güven dolu bir bağ kurabilirim? sorusunun cevabı ebeveynler tarafından merak edilmektedir. Bebeğinizle aranızda daima bir bağ olduğunu hissedebilirsiniz. Fakat bu bağın güven dolu ve karşılıklı hissedilmesi gerekir. Anne ve bebek arasında kuvvetli bir ilişki olması bebeklerin ilerleyen yaşamlarında birçok şeyi etkileyebilmektedir.

Bebeklerle güven dolu ilişki kurmak için yapmanız gerekenler vardır. Bunları yapmanız ise bebeğinizin ilerleyen yaşlarda sosyal ortamlara daha rahat dahil olabilmesi, özgüven sahibi olması ve iletişiminin güçlü olmasına sebep olmaktadır. Bunlara ek olarak zorluklarla kolaylıkla mücadele edebilesini ve sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlar.

Bebeklerle Nasıl Bağ Kurulur?

Bebeklerle bağ kurmanın öneminden bahsettik. Peki, bebeklerle nasıl bağ kurulur? Ne yaparsak onlara güven duygusunu ve desteği hissettirebiliriz. Öncellikle ilk yapmanız gerekenin bebeğinizi güvende hissettirmeye çalışmak olduğunu bilmelisiniz. Bebeğinizi güvende hissettirmenin ve bağ kurmanın birkaç yolu vardır. İşte bebeklerle bağ kurmak için ipuçları…

  • Sürekli ten temasında bulunmak, sarılmak bebeğinizin kendini güvende hissetmesi ve destek hissetmesi için önemlidir. Emzirme zamanları bağ oluşturmada önemlidir. Emzirirken bebeğiniz ile ten temasında bulunmalı, onunla sözsüz iletişimde bulunmalısınız. Sürekli bebeğinizi kucağınıza almak ve sarılmak da güven dolu bir ilişki için gereklidir.
  • Bebeğinizle sürekli konuşmak da ilişkinizi güçlendirecektir. Bu konuşmalara bebeğiniz daha anne karnındayken başlarsanız bebeğinizle oldukça güçlü bir ilişkiye sahip olabilirsiniz.
  • Bebeğinize sürekli dokunmak ve masaj yapmak ona oldukça iyi hissettirecektir. Belli aralıklarla bebek masajları yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Bebeğinizi duygularını sürekli olarak kontrol etmeli ve bu duygulara göre davranışlar göstermelisiniz. Bebeğinizin gülümsemelerini ve ağlamalarını hiçbir zaman yanıtsız bırakmamanız gerekmektedir.
  • Güven dolu bir ilişki için sakin ve sessiz ortamlar gereklidir. Bebeğiniz ile bağınızı güçlendirmek için kalabalıklardan kaçınmalısınız. Fakat bebekle tamamen yalnız kalmak da doğru değildir. Bebekle ilişki kurmak isteyen kişilerin tüm bu ipuçlarına uygun şekilde davranması gerekmektedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu