Güzellik

BAHÇENİZE KURABİLECEĞİNİZ BAHÇE KÖŞE TAKIMLARI DEKORASYONLARI

Bahçenizde aileniz ile ya da dostlarınız ile birlikte vakit geçirmek istiyor iseniz bahçe takımları dekorasyonlarını seçebilirsiniz. Bahçe takımı dekorasyonlarını sadece bahçenize değil teras, veranda yani kendinize ait bir açık hava alanınız var ise oralarda kullanabilirsiniz. Bahçeniz için mobilya seçer iken ihtiyaçlarınıza karar verip ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Eğer bahçenizde oturmak değil de yemek partileri vermek istiyor iseniz yemek masaları daha çok işinize yarayacaktır. Bahçe köşe takımlarını seçer iken moda dekorasyonlara ve moda renklere bakmanızda fayda vardır.

 

Köşe Takımları

Mesela bahçenize L şeklinde olan bir köşe takımı alabilirsiniz. Bahçe aksesuarlarına yeşil, mavi, kahverengi çok yakışır. Çünkü bu renkler doğada da bulunur. Minderleri krem renkli altı ise kahverengi bir köşe takımı alıp üzerine renkli kırlent yastıklardan alabilirsiniz. Yastıklarınız desenli de olabilir. Koltuğunuza uyan yuvarlak bir masa alabilirsiniz. Yanına da bir saksıda çiçek ya da bitki koyabilirsiniz. Koltuk takımınızın çevresinde sandalye, fener gibi aksesuarlar da bulunabilir.

 

Köşe Takımları
Köşe Takımları
Köşe Takımları
Köşe Takımları
Köşe Takımları

Köşe takımlarınızı deniz kıyısında bulunan verandanıza da yerleştirebilirsiniz. Köşe takımınızın etrafına dekoratif lambalar, büyük bir şemsiye, havuza yakışacak bir kilim yerleştirebilirsiniz. Büyük bahçe şemsiyesi koltuk takımınıza gölgelik yaratır iken küçük bir sehpaya dergilerinizi bardaklarınızı ve keyfinize göre başka unsurları koyabilirsiniz. Köşe takımlarını genellikle açık renkli seçmenizde fayda vardır. Böylece koltuk takımlarınız güneşte solmaz. Mesela beyaz, krem gibi renkler idealdir. Üzerine ise renklendirmek için rengarenk yastıklar koyabilirsiniz.

 

Köşe Takımları

Eğer yeriniz var ise köşe takımınızı tekli koltuklar ile kombin yapabilirsiniz. Tekli koltuklar kullandığınız zaman daha çok yer olur ve kalabalık misafirlerinizi ağırlamanız daha kolay olur. Eğer yeriniz oldukça büyük ise iki tane köşe takımını bile bir yerde kullanabilirsiniz.

Köşe Takımları
Köşe Takımları

Aksesuarlar

 

Yastıklar köşe takımınızı renklendirmek için oldukça iyi bir çözümdür. Bunun yanında büyük küpler de köşe takımınıza hoş bir hava katar. Son yıllarda oldukça moda olan çiçekli yastıkları da koltuklarınızın üzerinde kullanabilirsiniz. Köşe takımınızı diğer aksesuarlar ile kombin yapıp daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Şemsiyenizin rengi kırmızı ise bu rengi aksesuar rengi olarak seçip yastıklar ile de bütünleştirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu