Güzellik

Ayak Kokusunda  Karbonat Nasıl Kullanılır?

 

Ayak Kokusunda  Karbonat Nasıl Kullanılır?

Özellikle ağız kokusu, koltuk altı kokusu ve ayak kokusu gibi vücuttaki kötü kokuları ve aynı zamanda da tuvalet ve mutfak gibi mekanlardaki kötü kokuları yok etmek için karbonat kullanıldığını çoğumuz biliriz. Cilt bakımından dişlerin beyazlatılmasına kadar çeşitli nedenlerle kullanılabilen karbonat, ayak kokusunun önlenmesinde de birebirdir.
Ayak kokusu sorununda karbonat nasıl kullanılır?
   Ayak kokusu, insanlar için özellikle de yaz aylarında rahatsız edici bir sorundur. Ayakkabıda saatlerce havasız kalan ayaklarda istenmeyen ve kötü kokular, çevre tarafından son derece ağır olarak hissedilir.
Karbonat ayak kokusunda doğal bir çözüm olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Pratik olarak; özellikle çok sık terleyen ve yoğun ayak kokusu olan kişiler, ayakkabılarına, ayaklara ve çoraplara karbonat dökerlerse ayak kokusunu engeller. Ayrıca bir bardak suda iki tatlı kaşığı karbonat eritilerek, karbonatlı su ile sabah akşam ayaklar yıkanabilir. Karbonatın ayak kokusunu hapsetmesinin arkasında sodyum bikarbonatın rahatsız edici kokuları nötralize edici nötrleştirici etkisi vardır.
Karbonatın kimyasal olarak kuvvetli bir baz olması ve kötü kokuların da bakterilerin yaydığı asitler sayesinde oluşması bunu açıklıyor. Baz asidi yok eder, karbonat ta kötü kokuları yok eder ve ayak kokusuna doğal bir çözüm yolu teşkil eder. Karbonat ayrıca losyon yapımında, diş beyazlatmada ve genel temizlikte de genel olarak kullanılmaktadır.
Ayak kokusun engellemek için
  Ayak kokusu için krem alırken kremi çok dikkatli seçmekte fayda vardır.  Ayak kokusu kremleri, değişik markalar ve isimlerde satılmakta ve aynı etken madde ile üretilmektedir. Genelde birkaç hafta ve bir kaç aylık bir tedavi uygulama küründen sonra ayak kokusu problemi kökten halledilmektedir.
Öte yandan kişisel temizliğe dikkat ederek ayaklarda bakteri oluşumuna neden olacak ortam engellenirse ayak kokusu kremleri de daha başarılı ve etkili bir tedavi sonucu verirler.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu