Dekorasyon

90’lı Yılların Unutulmaz Ev Dekorasyonları

90’lı Yılların Unutulmaz Ev Dekorasyonları! Doksanlara özel olan ev dekorasyonları ile tanışıp bu kapsamda evinizi yenileyebilirsiniz. İşte doksanlı yılların unutulmaz ev dekorasyonu ile ilgili detaylar..

90’lı Yılların Unutulmaz Ev Dekorasyonları! Doksanlara özel olan bu dekorasyon fikirleri ile eviniz eskinin izlerini gün yüzüne çıkarabilir.

Dantel İşlemeler

Doksanlar denildiği zaman akla ilk gelen şeylerden biri dantel işlemeler olur. Özellikle koltuk kenarından TV nin üstüne kadar hemen her alanda bu dantel işlemeleri de görmek mümkündür. Bu işlemeler özenle hazırlanıp işlenip serilirdi. Adeta doksanların yüzünü yansıtan bir eşya görevini üstlenirlerdi. Bugün hala bunu yapan ve ev için uygulayan birçok kişi vardır.

Kanepeler

Kanepeler genelde büyük olurdu ve yan yana da kullanılırdı. Özellikle büyük odalı evler varsa onlar için kesinlikle büyük kanepeler ön plana çıkardı. Dekorasyon anlamında doksanlar için kanepeler ve bu kanepelerin de modelleri vazgeçilmez olurdu. Yani doksanlara özel olan bu modelleri şimdi siz de kendi eviniz için deneyimleyebilirsiniz. Bu dekorasyon modelleri ile evinize farklı bir hava da katmış olursunuz. Özellikle doksanları yansıtan o kanepe modelleri de hala kullanılmaya devam edilmektedir.

Katlı Perdeler

Doksanların vazgeçilmezleri arasında katlı olan perde modelleri de yer alır. Bu perde modelleri genelde daha şık durdukları için büyük salonlarda kullanılırdı. Yani oturma odası ve yatak odasında kullanımı yoktu. Sadece salon için kullanımı mevcuttu. Ev dekorasyon modeli anlamında özellikle bu katlı olan perdeler hem çok şık hem de çok kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bugün bu katlı olan perde modellerini evi için tercih eden birçok kişi vardır.

Kullanılan Süslemeler

Kullanılan süslemeler de bugünün süslemelerinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Yani burada kullanılan her bir süsleme modeli genel olarak el işi şeklinde karşınıza çıkar. Yani bu süslemelerde bir emek vardır. Bu yüzden doksanlarda da bu süslemeler neredeyse hemen her evde mevcuttu. Özellikle duvara baktığınız zaman bu süslemeleri anında görmeniz de mevcuttur. Bugün siz de bu süslemeler ile geçmişin havasını evinize taşıyabilirsiniz. Evine samimi bir hava katmak isteyenler için süsleme dekorasyon modelleri daha çok kullanılıp daha fazla öne çıkmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu