Dekorasyon

Yatak Odası İçin Düzenleme Önerileri

Yatak odası düzenli olması genel olarak hareket alanınız  için fayda sağlar. Giyinme ve soyunmayanında malzemelerinizin derli toplu olması önemlidir.

Kutu Sayısını Çoğaltın

Yatak odası için düzenleme önerileri konusunda saklanabilecek kutular size büyük artı sağlar.  Bu kutuların içine dolaplara fazladan tıkmak zorunda kaldığınız  eşyalar için  yer açabilirsiniz. Kutuları bir yerde istiflemek yatak altlarına koymak iyi bir depolama çözümüdür. Ancak bu kutuları dekoratif olanlardan seçmek daha da iyi bir görüntü verecektir. Birçok süslemeli kutuyu mağazalarda bulabilirsiniz.

Takılarınızı Bölmeli Yerlere Koyun

Takılar yatak odası dekorasyonu için en dağınıklık nedeni olan malzemelerdir. Özellikle de durmadan yeni takı almak gibi alışkanlığınız varsa  bölmeli alanlar yaratmak düzenli görüntü elde edilmesini sağlar. Bu bölmeli alanlar kumaştan ya da farklı malzemelerden üretilebilir. Ayrıca plastik bölmelerden oluşan ürnler de alabilirsiniz. kolyeler, yüzükler,  bileklikler küpeleri bir alana sınıflandırarak kolay bulunan ve düzenli görünen bir işlem yapabilirsiniz. bu alanları zorunlu olarak şifonyer içine eklemek zorunda da değilsiniz. Askılı ürünler de kullanılabilir.

Renklerin Açık Renk Olmasını Sağlayın

Yatak odasını daha düzenli göstermek için renkleri genel olarak açık tonlarda kullanabilirsiniz. Koyu renkler daha karışık görüntü verebilir. Açık renkler de daha ferah ve düzenli olmaya müsait alanlar yaratır. Ayrıca görüntüyü karmaşık hale getiren bütün aksesuarlardan uzak durmak gerekir.

Gereksiz Malzemeleri Kaldırın

 Yatak odası düzenleme fikirleri içinde gereksiz malzemelerden kurtulmak en iyi yapılacak çözümlerden biridir. Hem kendinize daha çok yer açmak hem de düzenli ve ferah bir oda oluşturmak için bunu yapabilirsiniz. Yani fazlalıkları doğru yere istiflemek gerekir ve bu size büyük bir artı sağlar. Fazlalıkları saklayacağnız alan yoksa bu durumda boş alanlara dolap da yaptırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu