Dekorasyon

Salon dekorasyonunda perde seçimi için 6 tüyo

Evlerimizde kullanılacak olan perdeler ev dekorasyonumuzu en iyi hale getiren en son adımlardan bir tanesidir. Salon içerisinde bütünlüğün tam olarak sağlanması gerekmektedir. Bu yazımız içerisinde sizler salon dekorasyonunda perde seçimi için 6 tüyodan bahsedeceğiz.

Dekorasyon uygulamalarının yapı taşları arasında bulunan doğru seçimlerle sizde mükemmel görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle salon tercihleri her daim göz önünde olan yaşam alanları olan salon dekorasyonlarına ayrı bir özen gösterilmektedir.

Altın Öneriler

Salon takımlarınız renkli, desenli veya farklı şekiller içermesi durumunda seçeceğiniz perdeler kesinlikle daha düz tonlarda bulunması gerekmektedir. Çok kabarık bulunmayan sade perdeler odalarınızın çok daha sade ve rahat görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede renk karmaşasından ve göz yorgunluklarından uzak durabilirsiniz.

Sahip olduğunuz evinizin salonu küçük olması durumunda ve odanızın büyük görünmesini isterseniz sizde perdelerinizin salon duvarları ile aynı tonlarda bulunmasını tavsiye ediyoruz. Bu sayede odanıza daha geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evlerinizin salonu içerisinde fransız cam adı verilen ve yere kadar gelen cam modelleri kullanılmışsa perde boyunuzun da cam bitimine kadar olması gerekmektedir.

Evinizin salonu içerisinde birden çok duvarda cam bulunması durumunda kullanılan tüm perdelerin uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Salonunuz içerisinde uzun ve kanatlı perdeler kullanmanız durumunda bunları iri desenli kumaşlardan seçebilirsiniz. Eğer kısa perde modelleri tercihiz ise perde üzerinde kullanılan desenlerin boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Orta boy perdeler üzerinde ne geniş desenler ne de minik desenler kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Salonunuz içerisinde gün ışığından maksimum düzeyde faydalanmak için hemen perde modellerini ince kumaşlardan seçebilir ve gün ışığının odanıza girmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu tür konularda en ideal perdeler stor perdeler olarak yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu