Dekorasyon

Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerde ya da kapalı mekanlarda perdeler en temel malzemelerdendir. Perde seçimi yaparken bazı detaylar daha  güzel görüntü almanızı sağlayabilir.

Renk  Ve Kumaş

Perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler  denince ilk akla kumaş ve renk özellikleri gelecektir. İyi bir perdenin ilk belirtisi uzun süre kullanabilmek ve kumaş kalitesidir. Bu durum, yıpranma payı hakkında da fikir verecektir. Ancak kumaşın çok kalın da olmaması gerekir. Katlama sorunları görülebilir. aynı şekilde çok ince ya da hafif perde de olmamalıdır. Perdenizin asılması sonrasında düzgün görünmesi baz alınabilir. Renk sçeiminde de güneş durumuna göre ayarlama yapılabilir. Işınlar rengi açacağı için  çok güneş alan yerlerde krık beyaz krem gibi renkler seçilebilir. Ayrıca renk belirlerken mobilya ve halı da dikkate alınabilir.

Çamaşır Makinesinde Yıkanma Durumu

Perde satın alırken dikkat  edilmesi gereken bir detay, çamaşır makinesinde yıkanabilir olmasıdır. Kuru temizleme şartı olan perdeleri seçmemeniz önerilir. Çünkü sürekli yüklü miktarda ödeme yapmanız gerekebilir.

Genel Görüntüye Uyan Desenler

Perdelerinizin ortamdaki genel görüntüye uyması gerekir.  Örneğin, minimal dekorasyon varsa, perdeler de sade ve desensiz olabilir. Bu şekilde dinlendirici bir ortam sağlanır. Ancak gösterişten hoşlanıyorsanız, perdenizdeki desenlere de gösteriş ekleyebiilirsiniz. Örneğin alatırka  mobilyaların olduğu evde altın renkli desenleri olan perdeler güzel görünebilir.

Güneşlik Detayını Atlamayın

Evinizin daha serin olmasını istiiyorsanız,  güneşlik kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak ayların çok olduğu yerlerde eve güneş girmesini engellemek için bu detay önemlidir. ayrıca tül desenleri daha güzel ortaya çıkabilir.

 Ne Kadar Uzunluğu Olacak

Perde seçerken uzunluk ayarlaması iyi yapılmalıdır. Çünkü odaya pencereye uymayan  perde yorucu görüntü verebilir.  Perdenin ne çok uzun ne de çok kısa olması gerekir.   Modele göre de değişim olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu