Güzellik

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç ne kadar güzel görünse de bakımı çok sorun yaratır. Özellikle kıvırcık saç sahibi olan insanlara dikkat ederseniz bu kişilerin saçları sürekli ölü ve kırık durur. Şekil vermesi oldukça zordur, taraması imkansız gibidir tarak saçınıza yapışıp durur ve tararken güç uygularsanız yüklü miktarda saç kaybına sebep bile olabilir.

Kesinlikle fırça kullanmayın; fırça ile saçınızı taramanız imkansızdır bunun yerine az dişli bir tarak ile duştan çıktığınızda bol bol nemli hali ile saçınızı tararsanız daha düz ve düzenli saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık saç kesinlikle bol bol duş, şampuan ve bakım kremi gerektirir tabi ben dağınık gezerim mutluyum diyorsanız orası ayrı. Eczanelerden düzleştirici etkili bakım kremleri bulabilirsiniz, duş sayınızı kesinlikle arttırın. Yatmadan önce, gün ortası ve sabah kalktığınızda düzenli olarak duş alın ve düzleştirici krem ve şampuanlarınızı talimatlarda yazıldığı gibi kullanmayı ihmal etmeyin. Ara sıra saçınızı ıslatacak spreyler alın, sadece su olanlar kuaförlerdeki gibi. Bu saçınızı daha rahat taramanıza yardımcı olacak ve istediğiniz şekli vermenizi sağlayacaktır.

Saçlarınız kurumadan sakın düzleştirici kullanmaya kalkmayın bu saçınızın yanmasını sağlar ve kuruyunca tekrar kabarır. Düz ve kabarık bir saçı kimse istemez sanıyorum. (Tabi ki saçınız çok seyrek değilse) Saçınızın tamamen kuruduğuna emin olduğunuz anda düzleştiricinizi kullanmaya başlayın ve daha sonra kullanacağınız saç spreyleri ile saçınızı rahatlıkla düz şekilde tarayabilir ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu