Yaşam

Kış Sporları İçin Kayak Merkezleri

 

Tüm spor çeşitleri çok güzel ve önemlidir. Ancak kış sporlarının her zaman yeri ayrı olduğu için kış aylarının gelmesini beklerler. Kış sporları için kayak merkezleri çok ayrı bir yere sahiptirler. Kayak yapmak için başlıca kayak merkezleri şunlardır;

Bursa- Uludağ

Ülkemizde bulunan en eski kayak merkezlerinin en başında Bursa- Uludağ yer almaktadır. Bu kayak merkezinde yer alan pek çok tesis tüm bütçeye uygun olduğu için çok sayıda kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kendini çok fazla geliştiren Uludağ’a gittiğiniz zaman çok daha keyifli zamanlar geçireceksiniz. Gündüz saatlerinde kayak ve kış sporları yapabilir geceleri ise istediğiniz şekilde eğlenmeniz mümkün olmaktadır.

Erzurum- Palandöken

Erzurum- Palandöken Türkiye de en yüksek zirvede olan kayak merkezidir. Karasal iklimin hakim olduğu bölgede kış ayları çok fazla zor geçmektedir. Bu durum burada dezavantaj yerine tam olarak avantaj haline gelmiştir. Erzurum- Palandöken kayak merkezi kış sporları için çok daha uygun olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çok fazla konaklama tesisleri bulunan kayak merkezinin günü birlik turları da bulunmaktadır.

Bolu- Kartalkaya

Bolu ilimizin turizm için en önemli kaynaklarından birisi de Kartalkaya kayak merkezidir. Bu kayak merkezinde snowboard konusunda çok daha keyifli zamanlar geçireceğiniz ve kış sporlarını daha rahat yapabileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

Kayseri- Erciyes

Ülkemizde kış sporları yapabileceğiniz en önemli yerlerden birisi de Kayseri- Erciyes kayak merkezidir. Buranın yaz ve kış aylarında devamlı olarak ziyaretçileri bulunmaktadır. her bütçeye uygun ve cebinizi zorlamayan fiyatalar ile konaklama imkanı sağlayan kayak merkezi hem kış sporları için hem de daha eğlenceli zaman geçirmek için en doğru seçimler arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu