Yaşam

Kilolu Kadınlarda Cinsel İstek Neden Daha Fazla Oluyor?

 

Cinsel ilişki sırasında özellikle kilolu kadınlarda cinsel istek nasıl olur? Merak edilen konulardan biridir. Çoğu zaman kilolu erkeklerle cinsel isteksizlik problemi yaşanabilecek gibi kilolu kadınlarda daha fazla cinsel istek yaşanabilir. Özellikle fazla kilosu olan bayanlar tüketmiş oldukları gıdalar sayesinde mutluluk hormonu daha fazla salgılamaktadır. Bu durum mutluluk hormonunun artması sayesinde cinsel isteğinde artmasını sağlamaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cinsel isteğin fazla olmasının en etkin nedenlerinden biri tüketmiş oldukları gıdalar sayesinde mutluluk hormonunun yüksek olmasıdır.

Formunu koruyan bayanlarda tüketilen gıdalar sınırlıdır. Bu nedenle mutluluk hormonu daha düşük seviyede olmaktadır. Özellikle bu durum karşısında cinsel isteksizlik problemleri yaşanabilir. Aşırı kilolu olan bayanlar açısından beğenilmek ve istenilmek aynı zamanda isteğin artmasına neden olabilir. Zaman zaman bakıldığında kilolu bayanların daha fazla cinsel istek duyması özellikle erkekler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu durum çiftlerin daha mutlu bir birliktelik yaşamasına yardımcı olabilir. Her iki tarafın birbirini istemesi ve bu şekilde aralarındaki uyumun sağlanabilmesi cinsel hayatlarının daha düzenli bir şekilde devam etmesini sağlamaktadır.

Kilolu Bayanlardaki Cinsel İstek

Fazla kilolu olan bayanlarda ortaya çıkabilecek olan cinsel istek fazlalığı kişiden kişiye göre değişebilir. Özellikle kişinin kendine güvenmesi ve aynı zamanda mutlu olması cinsellik konusunda da istekli olmasını sağlayabilir. Bu durum erkeklerin aşırı kilolu olan bayanlar ile birlikte olmasının sebepleri arasında yer almaktadır. Bayanların cinsel isteğinin fazla olması özellikle erkeklerin istedikleri şekilde cinsel hayatlarını devam ettirebilmelerini sağlamaktadır. Yaşanacak olan bu durum karşısında her iki taraf birbirini tatmin edebildiğinden daha mutlu birliktelikler yaşanabilir. Farklı etkenler söz konusu olmadığı sürede kilolu bayanlarda oluşan cinsel istek dürtüsü daha fazladır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu