Teknoloji

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır? Birçok kişinin yaşadığı sorunlardan birisi de aniden android telefon kitlenmesidir. Bu yazımızda Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır? Sorusuna değineceğiz.

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır? Sorusu birden fazla kullanıcı tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu açıdan sunulan kitlenen android telefonlar gündelik işlerimizi telefonda hallederken birçok kişinin başına gelen sorunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle Android işletim sistemine sahip telefonlarda kilitlenen adroid nasıl açılır yollarına değineceğiz.

Android telefonlar kilitlendiğinde yapmanız geren işlemler şu şekildedir. Siz de eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız izlemeniz gereken adımlara dikkat ederek bu sorundan daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde kurulabilirsiniz.

Androdi İşletim Sistemi Neden Kitlenir?

Öncelikle android işletim telefonun kilitlenme sorunu açısından öncelikle dikkat çeken sorun telefonunun hafızasının sınıra dayanmasıdır. Burada örnek olarak telefonunuzun belleği 16 GB ise, burada ki hafızanın 4 GB civarı telefon kendi sistemi kullanacaktır. Geriye kalan 12 GB kullanım alanı kalıyor. Bu 12 GB hafıza alanını doldurursanız telefon yavaş yavaş donmaya başlayacaktır.

Bu yüzden telefon içinde yer alan fazladan resim ve dosyaları mutlaka azaltınız aynı zamanda telefon belleği temizleyici uygulamalar sayesinde telefonunuzda yer açınız.

Bir diğer sorun ise telefonunuzda birden çok oyun ve uygulama bulunduğunu söyleyebiliriz. Burada gereksiz olarak kullanmadığınız oyun ve uygulamaları da kaldırmanız gerekmektedir. Burada ki uygulamalar sürekli açık olacağından dolayı bir süre sonra işletim sistemi ısınmaya başlar. Bu nedenle işletim sisteminde yer alan oyun ve uygulamaları durdurmanız gerekmektedir.

Telefonda yaşanan herhangi bir teknik sorun nedeniyle de telefonunuz açılmayabilir. Eğer üstteki seçenekler tarafından telefonunuz kilitlenmiyorsa bu sorun için telefonunuzda yaşanan herhangi bir  donanımsal yada yazılımsal bir sorundan da kaynaklanabilir. Burada yapmanız gereken öncelik olarak telefonunuzu son sürüme güncellemeniz gerekmektedir.

Burada kitüm uygulamaları oyunları da güncelleyerek son sürüm haline getirin eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzu ayrıca güncelleyebilirsiniz. Sorun bu şekilde de düzelmiyorsa yapmanız gereken teknik bir destek almaktır. Teknik destek almak için cihazınızı servise götürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu