Yaşam

Karıncaları Evden Uzak Tutmanın Yolları

Evi istila eden karıncalar herkesin en büyük sorunlarının başında gelir. Zararsız yollar ile siz de karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Karıncalardan Kurtulmanın Zararsız Yolları

Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan karıncalardan kurtulmak için karıncaları evden uzak tutmanın yolları konusunda size gerekli bilgileri sunarız. Yaz ayları ile birlikte pencere ve kapılar açılır. Bu durum da karıncalar eve dolmasına neden olur. Bu nedenle de insanlar karıncaları evlerinden uzak tutmak ister. Bunun için pek çok yöntem bulunur. Ancak karıncaları en zararsız yöntem ile evden kovmak kişilerin asıl isteğidir.

  • Karıncalardan kurtulmanın en doğru yolu sirkedir. Sirke kimyasal içermeyen yapısı ile temizlikte çok fazla tercih edilir. Temizliği etkili bir şekilde gerçekleştiren sirken aynı zamanda karıncaları evden gönderme konusunda da kişilere yardımcı olur. Karıncaları kovma konusunda zararsız bir yol sunar. Sirkeli su hazırlayarak karıncaların giriş yollarına bu duyun sıkılması, karıncalardan kurtulmak için son derece gereklidir. Bu sayede de karıncalar sirkenin kokusunu alacak ve bir daha evinize gelmeyecektir.
  • Karıncaların istila ettiği alanlara acı biber içerikli su uygulamak da son derece etkilidir. Acı biber karıncaların evden kaçmasına sebep olur. Acı biberi bir tencere içerisinde kaynatınız. Daha sonra bu suyu alarak karıncaların gidiş yollarına sıkınız. Bir süre sonra evinizin karıncalardan kurtulduğuna şahit olabilirsiniz.
  • Keskin kokulu baharatların başında gelen tarçın sayesinde de karıncalarından kurtulabilirsiniz. Toz ya da çubuk tarçın bu noktada son derece etkilidir. Karıncaların nereden evinize giriş yaptığını biliyorsanız; bu bölgeye bir miktar tarçın bırakabilirsiniz. Karıncalar keskin kokulu yiyeceklerden hoşlanmazlar. Bu nedenle de karıncalardan kurtulma yöntemleri içerisinde tarçın, sirke ya da acı biber gibi besinler önemli bir yer tutar.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu