Gebelik

İkiz Bebek Alışverişi

13766
ikiz bebek alışverişi

İkiz bebek alışverişi keyifli olacaktır. Alışverişten keyif alan anneler için keyif iki katına çakacak. Çok ekonomik olmayacağı aşikar. Her şeyden iki tane alacağınız için gereksiz şeyleri listenize almayın. Varsa çevrenizde yeni anneler ihtiyaçlarını sorun. Yaşamdan doğan ihtiyaçlarla afaki ihtiyaçlar örtüşmeyebilir. Gerçek bir ihtiyaç listesi oluşturup 32.haftaya kadar alışverişinizi yapın. Bebekler her an gelebilir. İkiz bebek alışverişi sırasında öncelikli alınması gerekenlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

*Hastane çıkışı adı verilen takımlar eğer özel hastanede doğum planladıysanız gereksiz. Çünkü hastaneden size zaten veriyorlar. Hastaneniz vermeyecekse organik pamuk ürünlerden seçiminizi yapın. Bebeğinizin cinsiyeti belli değilse hem kızların hem erkeklerin kullanacağı bir renk seçin. Ya da renk renk alın zaten bir tane yetmez.

Bebek İhtiyaç Listesi

*Bebek ihtiyaç listenizde olması gereken en acil ürün bebek bezidir. En küçük boyundan alırsanız iyi olur. Bebek bezinin üst yüzeyi önemlidir.

*Bebekler için akacağınız mendilleri pamuklu olanlardan seçin. Bol bol alın. Kusan bebekler için çok gerekli.

*Islak mendil alımını da saf pamuk seçin. Yeni doğanlar için en uygun onlar.

*Kundak birkaç tane alınız. Yarım kundak denilen şey Bebeğinizin uykuya dalmasını kolaylaştıracak. Prematüre bebeklerin uykuya dalma sıkıntısı daha fazla olacaktır. İnce penye battaniyelerden de seçebilirsiniz.

*Badilerden ve ayaklı tulumlardan bol bol alın. Bebeklerim üstü sandığınızdan çok değiştiriliyor. Ayaklı altlar çorap kullanımına da gerek bırakmıyor. Listenizden bazıları böyle sıralanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu