Gebelik

Hamilelik Sürecini Kolay Geçirmek İçin Tavsiyeler!

Hamilelik Sürecini Kolay Geçirmek İçin Tavsiyeler! Vücudunuzun hamileliğe hemen alışmasını beklemekle büyük hataya kapılan anne adayları hamileliği kolay geçirmek için tavsiyeler ile ilgili araştırma yapabilir. Böylelikle mental açıdan ve vücut sağlıklarını korumaya yönelik bazı önemli tedbirleri almaları mümkün olacaktır.

Hamilelik Sürecini Kolay Geçirmek İçin Tavsiyeler! Uzman doktorlar tarafından tavsiye edilen bazı davranışların hamileliği kolaylaştırdığını vurgulayabiliriz. Sizler de bu dönemi rahat biçimde tamamlayabilmek için, ihtiyaçlarınıza göre değişen bazı faktörleri inceleyebilirsiniz. Bu dönemde bol su tüketmenizin faydalı olacağını belirtmekteyiz. Günde yaklaşık 3 litre su tüketimini öneren doktorlarınızın kabızlığa karşı çözüm üreteceğini de aktarıyoruz. Aynı zamanda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu dozda folik asit tüketmeniz tavsiye edilecektir. Bu aşamada ise uzman doktorunuzun gözetiminde ek takviyeleri alarak doğuma kolay ve sancısız şekilde hazırlanabilirsiniz.

Mide Bulantısına İyi Gelecek Önlemler

İlk aylarında daha sık yaşanan mide bulantısına iyi gelecek önlemler hakkında bazı önemli detayları paylaşıyoruz. Anne adaylarının ağır yemekleri tüketmeleri, yağlı veya asitli yiyeceklerle beslenmeleri büyük bir soruna yol açacaktır. Bunun aksine midelerini boş bırakmamaları ve az miktarda besinleri, sık sık tüketerek çözüm üretmeleri tavsiye edilecektir. Kusmayı arttıran baharatlı yiyeceklerin ise bu dönemde tüketilmemesi önerilecektir. Aynı zamanda mide ağrılarına yol açan çeşitli yiyecek gruplarına dair önerileri doktorunuzla görüşerek öğrenebilirsiniz. Sık sık kuru yemiş tüketmeniz, kuru baklagil veya etli sebze yemeklerine yönelmeniz de bu soruna çözüm olacaktır. Mide bulantısı şikayetinin yaklaşık 14. haftalara kadar devam ettiği, sonrasında ise ani şekilde düzeldiği bilinmektedir.

Sağlıklı Uykunun Hamilelikte Önemi Nedir?

Özellikle son aylarında olan anne adayları için büyük bir sorun haline gelen uykusuzluğa karşı nasıl tedbir alabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Omuzlarınıza binen yüklerden dolayı sırt ağrılarıyla ve duruş bozukluklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise yatacağınız zeminin sert olmasına özen göstermelisiniz. Huzurlu bir şekilde uykuya dalabilmeniz için öğle saatlerinde aşırıya kaçmamak şartıyla belirli saatlerde uyumaya çalışabilirsiniz. Ayrıca alacağınız ılık duş da size uyku sorununu aşmanız konusunda yardımcı olacaktır. Yatmadan önce bu tür tedbirleri almanız neticesinde uyku düzeninizi yeniden kazanabilir ve kısa sürede bu olumsuz durumlardan kurtulabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu