Gebelik

Hamilelik İzleri Nasıl Geçer?

Hamilelik İzleri Nasıl Geçer?

Hamilelik izlerini doğal yöntemler aracılığı ile geri plana almak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Kimyasal maddeye ev sahipliği yapan tüm kozmetik ürünleri ardınızda bırakmanın tam zamanı.  Kendi yöntemleriniz aracılığı ile uygulamaya alacağınız özel maske tarifleri ve püf noktaları aracılığı ile sizler de kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.Hamilelik İzlerinin Geçmesi İçin Yapılması Gerekenler?

Hamilelik izinin olduğu bölgeyi kesilmiş süt aracılığı ile temizlemeniz gerekmektedir. Bu uygulama hamilelik izlerinin yavaş yavaş geçmesine olanak tanıyacaktır. Eğer kuru cilde ev sahipliği yapıyorsanız kesilmiş süt cildinizin nemlenmesine olanak tanıyacaktır. Cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olan bir diğer yöntem ise limon suyudur. Limon suyunu bir tatlı kaşığı yoğurt aracılığı ile harmanlayarak doğum izi olan bölgeye masaj yardımı ile sürebilirsiniz. Yaklaşık olarak 30 dakika bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Vitamin platformu da hamilelik izlerinin geri plana alınması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmemektedir. Bu uygulama adında hint yağından yararlanabilirsiniz. E vitamini ile ön plana çıkan hint yağı kısa zaman zarfı içinde hamilelik izlerinin geri plana alınmasına olanak tanıyacaktır. Hamilelik izlerinin geri plana alınması adına bir adet soğanı ortadan ikiye bölün ve yüzünüze masaj aracılığı ile sürün. Bekleme süresinin ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Hamilelik İz Tedavisi İçin Mucizevi Maske Tarifi:

  • Salatalık suyu
  • Kayısı suyu
  • Zeytinyağı

Hamilelik izlerinin kısa zaman zarfı içinde yok olmasını isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Hamilelik iz tedavisi mucizevi maske tarifi için salatalık suyunu kayısı suyu aracılığı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımın içerisine zeytinyağı ilave edelim ve problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürelim. Maskemizi cilt üzerinde 30 dakika boyunca bekletelim ve ardından ılık su ile durulayalım. Mucizevi maske tarifini haftada bir defa olmak üzere uygulamaya alalım. Sizler de kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz maske tarifimizi kullanıma alabilirsiniz.

Hamilelik İz Tedavisi İçin Maske Tarifi:

  • Buğday tanesi
  • Bal

Hamilelik iz tedavisi için buğday tanelerini bal aracılığı ile karıştıralım ve problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek bekletelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu