Gebelik

Gebelikte Kilo Dengesi Bebek Sağlığı için Önemli

Gebe kalmış olan kişinin kilo durumu, bebek sağlığını etkiliyor. Bu sebeple gebelikte kilo dengesi bebek sağlığı için önemli.

Aşağıda verilen bilgilerde kilo dengesinin bebeğinizin sağlığı için neden önemli olduğu verilmiştir. Sorunsuz bir hamilelik için gebelikte kilo dengesi bebek sağlığı için önemli uyarılarını dikkate almalısınız. Direkt olarak kilonuzu kontrol altına almaya dikkat etmelisiniz.

Kilonun Gebelikte Bebeğe Etkisi

Gebe olan kişi bebeği her haliyle etkiliyor. Direkt olarak psikolojisinin dahi etkilendiği bebek annenin kilosundan da etkilenecektir. Örneğin sağlıklı bir bebek için annenin düzenli şekilde spor yapması gerekir. Bu durumda kilolu olan kişinin spor yapması kısıtlı olacağından, mutlaka gebeliğin normal kiloda gerçekleşmesi önemli oluyor.

Bebeğin Gelişimi

Kilonun gebelikte bebeğe etkileri arasında bebek gelişimini olumsuz etkilemesi yatıyor. Annenin düzenli beslenmemesi ya da kilolu olması direkt olarak bebeğin gelişiminin yavaşlamasına neden oluyor. Sağlık sorunlarının yaşanmasının önünü açıyor.

  • Bebeğin gelişiminin sağlıklı olması
  • Bebek organlarının normal gelişimi
  • Bebek kilosunun normal olması

Yukarıda verilenler hamilelikte kilonun bebeğe etkileri arasında yer alıyor. Verilenlerin normalde tutulması açısından mutlaka kilo durumunun dengede tutulması isteniyor. Doktor kontrolünde kilonuzun normale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğin Doğumu

Doğum kolay olması her gebenin hayali. Bunun için kişinin doğuma kendini hazırlaması gerekiyor. Kilolu olan bir kadının doğum yapması çok daha zoru oluyor. Bu sebeple bebeğin sağlığı doğum sırasında da etkilenebiliyor. Bebeğin doğumunun sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için gebenin doğum öncesi aldığı kiloları kontrol altında tutması gerek. Bunun için doktorunuzun belirtmiş olduğu şekilde beslenmeye ve hareket etmeye dikkat etmelisiniz. Kilolu annelerin doğum yapması problemlerinin ortadan kalkması açısından kilonun normal olması önemlidir. Bilgi almanız sağlanacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu