Burçlar

Bu Yıl Plüton Kova Burcunda: Burçlara Etkisi

Bu Yıl Plüton Kova Burcunda: Burçlara Etkisi! Plüton, mitolojide yeraltı tanrısı Hades olarak bilinir. Astrolojide ise ölüm, tutku, para, madenler, yeraltı kaynakları, yeraltı dünyası, petrol ve depremlerle ilişkilidir.

Bu Yıl Plüton Kova Burcunda: Burçlara Etkisi! 2023 yılında gerçekleşecek olan Plüton Kova geçişi, 20 yıllık bir süreci kapsayacak ve köklü değişimlere gebe olacak. Toplumsal konularda önemli dönüşümler yaşanacak ve yozlaşmış sistemler yerle bir olacak. Ancak bu değişimlerin getirisi bedeller ödenerek gerçekleşecek.

Bilinç Sıçraması ve Toplumsal Başkaldırı

Plüton Kova burcunda iken evrensel bir haykırış gerçekleştirir. Resmen Kova burcu eşitsizliğe bir başkaldırı savaşı verir. Genel olarak karşımdaki kişiye nasıl faydam dokunur sorusunu yöneltir. Ben merkezcilikten çıkar ve ben değil biz prensibi ile hareket etmeye başlar. Kova burcunda kendin kadar başkalarına ışık olmaktır. İnsanlığa hizmet, birlik ve beraberlik esas konudur. Plüto Kova geçişi, toplumsal yapıların değişimine tanıklık edeceğimiz bir süreci işaret ediyor. Bireysellik ve özgürlük ön planda olacak, geleneksel tüm yapılar yıkılacak.

Çürümüş Sarmalların Dönüşümü

Plüton Kova geçişi, kişisel hayatlarımızda da etkisini gösterecek. Çürümüş sarmalların içinde dönüp duranlar için artık inisiyatif kadersel bir elde olacak. Bu, bir evlilik, ilişki, kariyer, eğitim, ev, yer, yurt değişimi olarak karşımıza gelebilir. Görmezden gelinen her konu gün yüzüne çıkacak ve Plüto rica etmeyecek, emredecek. Korkunun ecele faydası yoktur ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bu süreçte, insanlar zaaflarını yüzleştirerek dönüşüme gideceklerdir.

Plüton Kova Geçişinin Tarihi Örnekleri

1777-1799 yılları arasında gerçekleşen Plüto Kova geçişinde, Uranüs keşfedilmiş, Fransız devrimi başlamış, Danimarka köle ticaretini kaldıran ilk ülke olmuş, hidrojen keşfedilmiş ve toplumlar diktatörlük rejimlerine karşı mücadele etmiştir. Bu geçişte yaşanan değişimler, 2023 Plüton Kova geçişi için de bir örnek teşkil edebilir.

Plüton Kova geçişi, kişisel hayatlarımızda olduğu gibi toplumun genelinde de büyük dönüşümlere sebep olacaktır. Toplumsal yapıların ve sistemlerin yeniden şekillenmesi, güç dengelerinin değişmesi, bireysel özgürlüklerin ve insan haklarının öne çıkması gibi etkileri olacaktır.

Ancak bu dönemde, birçok zorluğun da yaşanması muhtemeldir. Yıkımın getirdiği zorluklar, bedellerin ödenmesi, güç dengelerinin değişmesi gibi durumlar kaçınılmazdır. Ancak bu zorluklar, insanların büyümesi ve gelişmesi için bir fırsat sunacaktır.

Plüton Kova geçişi, özellikle doğum haritasında Kova, Boğa, Aslan ve Akrep burcu olanları daha yoğun etkileyecektir. Bu kişilerin hayatlarında büyük dönüşümler ve değişimler yaşanması muhtemeldir. Ancak herkes bu dönüşümlerden bir şekilde etkilenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu