Güzellik

Botoks Etkili Süt Maskesi

Cildinizde botoks

Cildinizde botoks etkisi yaratan süt maskesi ile yıpranan ve yorgun düşen cildinizi canlandırabilir, sıkılaşarak gergin bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilt elde etmeniz için ideal bir maske olan süt maskesi ile güzelliğinizi belirgin derecede ortaya çıkarabilirsiniz. Mutfağınızdan eksik etmediğiniz malzemelerle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz süt maskeniz güzelliğinizi doğal yollarla ortaya çıkarmanıza katkı sağlayacak.

Süt maskesi

İhtiyaç duyulan malzemeler

1 çorba kaşığı süt

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı limon suyu

Yarım çay kaşığı tuz

1 yumurta sarısı

 

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Öncelikle cildinizi temizleyerek malzemelerin tamamını cam bir kase içerisine alın ve iyice karışmasını sağlayın. Göz çevrenize dikkat ederek karışımı yüzünüze yumuşak hareketlerle sürün ve 10 dakika kadar beklemenin ardından ikinci bir tabaka olarak maskeyi yüzünüze uygulayın. Yine 10 dakika kadar beklemenin ardından son kez maskeyi cildinize uygulayın yarım saat kadar maskeyi cildinizle etkileşimi açısından bekletin. Üç kat tabaka halinde uygulayacağınız maskenin yaklaşık bekleme süresi 50 dakikadır. Yüzünüzü temizlerken maskeyi ılık su yardımıyla yumuşak hareketlerle cildinizden arındırabilirsiniz. Ilık suyla yıkamanın ardından şok etkisi yaratmak adına soğuk su ile yüzünüzü yıkamanız çok daha faydalı ve etkili olacaktır.

Süt maskesini haftada 1 kez cildinize düzenli şekilde uygulayarak cildinize doğal yollarla botoks etkisi yaratabilir ve daha gergin bir cilde kavuşabilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu